Gymnastik-
opvisninger

Opvisningsplan for 2024

ELEVHOLDET

1. marts
BERNSTORFFSMINDE EFTERSKOLE, kl. 16.00
Generalprøve

2. marts
KØBENHAVN, DGI Byen, kl. 11.34
Tietgensgade 65, 1704 København V

 KALUNDBORG, Kalundborg Hallerne, kl. 17.39
J. Hagemann Petersens Allé 11, 4400 Kalundborg 

3. marts
SØNDERBORG, Humlehøjhallen, kl. 11.05
Stråbjergvej 1, 6400 Sønderborg

SVENDBORG, Svendborg Idrætshal, kl. 15.56
Ryttervej 70, 5700 Svendborg 

9. marts
KVÆRS, Kværs Hallen, kl. ca. 12.30
Avntoftvej 8, 6300 Gråsten 

HADERSLEV, Haderslev Idrætscenter, kl. 15.36
Stadionvej 5, 6100 Haderslev

AABENRAA, Arene Aabenraa, kl. 17.45
Hjelmalle 3, 6200 Aabenraa 

10. marts
VEJEN, Vejen Idrætscenter, kl. 17.12
Petersmindevej 1, 6600 Vejen

23. marts
SKT. KLEMENS, Skt. Klemens Hallen, kl. ca. 12.30
Dahlsvej 1, 5260 Odense S 

OLLERUP, Arena Ollerup, kl. ca. 15.30
Svendborgvej 3, 5762 Vester Skerninge

VISSENBJERG, Vissenbjerg Idrætscenter, kl. 18.26
Idrætsvej 3, 5492 Vissenbjerg 

24. marts
MIDDELFART, Lillebæltshallerne, kl. 12.30
Færøvej 74, 5500 Middelfart 

27. marts
Bedsteforældredag (lukket arr.)
Bernstorffsminde Efterskole 

6. april
Kommende elevdag (lukket arr.)
Bernstorffsminde Efterskole 

7. april
BE-dag
Bernstorffsminde Efterskole 

9. april
Generalprøve til Fyns Gymnastik Bombardement (lukket arr.)
Bernstorffsminde Efterskole

14. april
Fyns Gymnastik Bombardement
Arena Fyn, Ørbækvej 350, 5220 Odense SØ
Billetter kan købes på: https://bombardement.dk/

BERNS-HOLDET:
(udtaget hold for tidligere Berns-elever)

3. februar
OD-dag, Ollerup Gymnastikhøjskole, kl. 13.59 

9. marts
ÅRSLEV, Årslev Hallen, formiddag
Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev 

PAARUP, Paarup Hallerne, kl. 15.54
Paarupvej 21, 5210 Odense NV 

10. marts
AABENRAA, Arene Aabenraa, kl. 12.15
Hjelmalle 3, 6200 Aabenraa 

HADERSLEV, Haderslev Idrætscenter, kl. 15.42
Stadionvej 5, 6100 Haderslev 

16. marts
KORUP, Korup Kultur- og Idrætscenter, kl. 10.51
Præstevej 12, 5210 Odense NV 

HØJBY, Højby Hallerne, kl. 13.18
Nørrelunden 20, 5260 Odense S 

17. marts
RINGE, Idrætscenter Midtfyn, formiddag
Søvej 34, 5750 Ringe 

OTTERUP, Otterup Hallerne, kl. 18.12
Stadionvej 50, 5450 Otterup 

29. marts
SVENDBORG, Påskestævne, kl. xx
SG-Huset, Ryttervej 70, 5700 Svendborg 

7. april
BE-dag, eftermiddag
Bernstorffsminde Efterskole 

14. april
Fyns Gymnastik Bombardement, eftermiddag
Arena Fyn, Ørbækvej 350, 5220 Odense SØ

Skal du være en del af
Bernstorffsminde Efterskole?

JEG VIL HUSKE ALLE DE STORE OPLEVELSER, VI HAR HAFT, MEN OGSÅ BARE DET MED F.EKS. EN AFTEN AT GÅ OP TIL EN OG BARE VÆRE SAMMEN OG LAVE ET ELLER ANDET HYGGELIGT SAMMEN. JEG FØLER NOGLE GANGE, AT DET ER DET, MAN KIGGER TILBAGE PÅ.”

Freya (elev) - Musiker

VORES

hverdag

Berns’ historie
Genveje
Følg os
Kontakt os
Berns’ historie

Provinsens første seminarium “Bernstorffsminde” blev bygget på stedet i 1795 og virkede til 1827. 100 år senere oprettedes en friskole i en af de gamle bygninger og i 1960 tillige en efterskole. I dag er Berns kun en efterskole. Vi optager 235 elever fordelt på tre 9. klasser og otte 10. klasser

Kontakt os

Bernstorffsminde 4
5600 Faaborg
Tlf.: 62 65 12 29
info@berns.dk

2023 | BERNSTORFFSMINDE EFTERSKOLE | Cookie- og privatlivspolitik