Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  Berns Swim Challenge 2015    Udskriftsdato  14 juni 2015   
  Stævne by  Bernstorffsminde    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  Berns Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2015         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            25.39   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            27.33   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.72   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            27.92   
Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            27.96   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            28.37   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub            28.38   
Simone H. Lauridsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            28.55   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team            28.58   
10  Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            29.26   
11  Anne Sofie Jørgensen  1998  Berns Swim Team            29.52   
12  Louise Kronborg Frandsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            29.93   
13  Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            29.94   
13  Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            29.94   
15  Amalie Thomsen  1999  Berns Swim Team            30.44   
16  Nicole Kristensen  1999  Berns Swim Team            30.52   
17  Ane Wildenschild  2000  Esbjerg Svømmeklub            31.74   
18  Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            31.82   
19  Cecilie Ahrentsen  1998  Berns Swim Team            32.08   
20  Nadia Nørskov Vogt  2000  Esbjerg Svømmeklub            32.09   
21  Julie Pagh  1998  Berns Swim Team            36.70   
22  Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun            37.87   
23  Louise Winsley  1998  Berns Swim Team            40.76   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.33   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            24.51   
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team            24.82   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            25.33   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            25.55   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub            25.66   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            25.81   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            25.91   
Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team            26.29   
10  Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team            26.34   
11  Christian Mangaard  1999  Berns Swim Team            26.61   
12  Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team            26.66   
13  Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team            26.67   
14  Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team            26.99   
15  Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            27.27   
16  Claus Hauge Thomsen  1966  Randers GF Neptun            27.39   
17  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            27.42   
18  Andreas Skak Thomsen  2001  Randers GF Neptun            31.14   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.    35.96        1:13.79   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub    35.76        1:14.93   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team    35.76        1:15.75   
Isabel Mass  1998  A6    36.96        1:17.71   
Simone H. Lauridsen  1999  Esbjerg Svømmeklub    37.19        1:18.76   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    37.39        1:19.94   
Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    38.87        1:22.20   
Nadia Nørskov Vogt  2000  Esbjerg Svømmeklub    39.20        1:24.03   
Anna Olsen  1999  Berns Swim Team    42.84        1:30.76   
Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  2 flyben efter start 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg Svømmeklub    32.13        1:08.36   
Michael Petersen  1994  Esbjerg Svømmeklub    32.57        1:08.88   
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team    33.53        1:09.38   
Rasmus B. Larsen  1997  Slagelse Svømmeklub    33.21        1:09.61   
Lauritz Bech  1998  Berns Swim Team    33.33        1:10.84   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub    35.73        1:17.68   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            30.91   
Louise Kronborg Frandsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            33.13   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            33.22   
Amalie Thomsen  1999  Berns Swim Team            34.07   
Nicole Kristensen  1999  Berns Swim Team            34.83   
Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun            42.82   
Julie Pagh  1998  Berns Swim Team            43.27   
Louise Winsley  1998  Berns Swim Team            50.85   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Wildenschild  1997  Esbjerg Svømmeklub            28.84   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub            30.01   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            30.09   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team            30.17   
Christian Mangaard  1999  Berns Swim Team            32.30   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            32.56   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    31.54        1:06.45   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    32.42        1:09.60   
Daniella Thea Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    33.20        1:11.96   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team    35.22        1:14.95   
Ane Wildenschild  2000  Esbjerg Svømmeklub    36.63        1:16.81   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    29.45        59.57   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    29.06        1:01.66   
Kaare Fisker Larsen  1998  Berns Swim Team    28.63        1:02.37   
Rasmus Wegener  1997  Slagelse Svømmeklub    29.50        1:02.85   
Simon Juhl Schmidt  1997  Esbjerg Svømmeklub    29.50        1:02.89   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    32.58        1:11.68   
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    1:02.40  2:09.49  3:16.82    4:27.05   
Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team    1:04.05  2:13.23  3:22.72    4:28.23   
Christian Mangaard  1999  Berns Swim Team    1:05.06  2:14.50  3:23.75    4:36.48   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team    1:06.75  2:20.50  3:33.34    4:48.16   
Claus Hauge Thomsen  1966  Randers GF Neptun    1:10.65  2:27.96  3:44.93    4:59.41   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.    32.85        1:07.35   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    30.34        1:07.63   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team    32.39        1:09.16   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    35.91        1:12.85   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    33.01        1:12.92   
Daniella Thea Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    33.89        1:14.89   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    37.12        1:20.63   
Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun    45.66        1:38.72   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team    28.75        1:01.61   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    29.59        1:04.30   
Rasmus B. Larsen  1997  Slagelse Svømmeklub    30.92        1:04.35   
Kaare Fisker Larsen  1998  Berns Swim Team    31.58        1:05.06   
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team    32.16        1:05.22   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    30.24        1:05.62   
Christian Mangaard  1999  Berns Swim Team    30.72        1:06.45   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team    30.47        1:07.53   
Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team    30.43        1:07.67   
10  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    30.59        1:07.84   
11  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    30.65        1:07.89   
12  Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team    33.57        1:09.69   
13  Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    32.33        1:10.72   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.            32.72   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub            35.29   
Julie Kepp Jensen  2000  A6            35.35  Deltager ikke i finalen 
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team            35.76   
Simone H. Lauridsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            35.88   
Isabel Mass  1998  A6            36.32   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            36.91   
Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6            37.22   
Nadia Nørskov Vogt  2000  Esbjerg Svømmeklub            38.11   
10  Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            38.31   
11  Anna Olsen  1999  Berns Swim Team            41.28   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lauritz Bech  1998  Berns Swim Team            31.49   
Michael Petersen  1994  Esbjerg Svømmeklub            31.72   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            31.92   
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub            32.00   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            34.59   
                     
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            28.56   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            29.88   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            30.83   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            30.87   
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.            31.21   
Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            31.40   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            31.88   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Berns Swim Team            32.09   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team            32.13   
10  Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team            32.24   
11  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            32.96   
12  Ane Wildenschild  2000  Esbjerg Svømmeklub            33.30   
13  Cecilie Ahrentsen  1998  Berns Swim Team            35.69   
14  Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun            45.68   
                     
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            26.77   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.10  Deltager ikke i finalen 
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            28.10   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            28.54   
Simon Juhl Schmidt  1997  Esbjerg Svømmeklub            28.55   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            28.63   
Rasmus Wegener  1997  Slagelse Svømmeklub            29.36   
Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team            29.39   
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team            29.45   
10  Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            30.19   
11  Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team            31.04   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    29.01        59.37   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    29.16        1:00.13   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub    29.49        1:01.86   
Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub    29.33        1:01.94   
Simone H. Lauridsen  1999  Esbjerg Svømmeklub    30.36        1:03.26   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Berns Swim Team    30.71        1:03.44   
Isabel Mass  1998  A6    30.84        1:03.84   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team    31.37        1:03.92   
Daniella Thea Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    31.11        1:04.04   
10  Petrine Stryhn  1998  Berns Swim Team    31.72        1:05.26   
11  Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    31.21        1:05.56   
12  Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    32.06        1:06.12   
13  Ane Wildenschild  2000  Esbjerg Svømmeklub    33.35        1:08.63   
14  Amalie Thomsen  1999  Berns Swim Team    33.49        1:08.87   
15  Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    33.74        1:09.40   
16  Julie Pagh  1998  Berns Swim Team    39.00        1:23.25   
17  Louise Winsley  1998  Berns Swim Team    42.94        1:29.42   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg Svømmeklub    26.99        54.99   
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team    26.65        55.34   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub    26.78        55.58   
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    27.33        56.22   
Alexander Wildenschild  1997  Esbjerg Svømmeklub    27.52        56.85   
Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team    27.55        57.05   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    27.47        57.19   
Rasmus B. Larsen  1997  Slagelse Svømmeklub    28.02        57.75   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    28.13        57.82   
10  Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team    28.92        58.72   
11  Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    28.84        59.24   
12  Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team    28.34        59.28   
13  Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team    28.93        59.30   
14  Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team    28.79        59.62   
15  Andreas Skak Thomsen  2001  Randers GF Neptun    33.55        1:10.29   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.08  1:05.15  1:39.93    2:14.43   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    33.05  1:09.91  1:46.76    2:23.61   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    33.96  1:11.65  1:51.46    2:32.72   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.44  54.75  1:22.83    1:50.33   
Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team    30.29  1:03.73  1:37.97    2:09.54   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    30.35  1:03.98  1:38.38    2:10.94   
                     
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            2:18.19   
                     
 
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            2:05.38   
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub            2:10.32   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            2:17.97   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub            2:21.65   
                     
 
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    30.24  1:04.09  1:38.67    2:13.70   
Rasmus Wegener  1997  Slagelse Svømmeklub    31.16  1:06.58  1:42.93    2:20.52   
Kaare Fisker Larsen  1998  Berns Swim Team    29.70  1:04.18  1:40.23    2:20.54   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team            2:41.86   
Isabel Mass  1998  A6            2:48.86   
Nadia Nørskov Vogt  2000  Esbjerg Svømmeklub            3:06.18   
                     
 
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg Svømmeklub            2:27.36   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            2:51.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  14 juni 2015 
Licens til Berns Swim Team  Udskriftstidspunkt  18:21