Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  Berns Swim Challenge 2015    Udskriftsdato  14 juni 2015   
  Stævne by  Bernstorffsminde    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Berns Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2015         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            25.43   
Julie Kepp Jensen  2000  A6            26.84   
Julie Kepp Jensen  2000  A6            27.19   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            27.32   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            27.54   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.62   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.74   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            28.17   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            28.38   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            27.62   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.84   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            27.87   
Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            27.99   
Julie Kepp Jensen  2000  A6            28.06   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            28.15   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            28.26   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            28.30   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            28.35   
10  Lærke Toft Ruby  1999  A6            28.37   
11  Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            28.43   
12  Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub            28.70   
12  Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            28.70   
14  Simone H. Lauridsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            28.94   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.09   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            25.15   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            25.58   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            25.64   
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team            25.67   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            25.72   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            25.75   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            25.79   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub            25.94   
10  Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.96   
11  Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            26.01   
12  Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team            26.10   
13  Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            26.25   
14  Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            26.40   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            23.73   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.49   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.79   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            24.94   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            25.00   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            25.02   
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team            25.02   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            25.03   
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team            25.27   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.    33.13        1:09.62   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub    35.28        1:13.80   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team    35.42        1:14.85   
Isabel Mass  1998  A6    36.31        1:17.20   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael Petersen  1994  Esbjerg Svømmeklub    32.22        1:07.89   
Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg Svømmeklub    32.00        1:07.97   
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team    31.87        1:08.11   
Rasmus B. Larsen  1997  Slagelse Svømmeklub    32.15        1:09.25   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            30.16   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            32.69   
Amalie Thomsen  1999  Berns Swim Team            32.89   
Louise Kronborg Frandsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            33.76   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Wildenschild  1997  Esbjerg Svømmeklub            28.76   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub            29.83   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team            29.96   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            30.03   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    30.47        1:06.16   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    32.61        1:08.56   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team    33.35        1:11.40   
Daniella Thea Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    33.05        1:11.89   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    27.54        58.67   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    28.14        1:01.23   
Kaare Fisker Larsen  1998  Berns Swim Team    28.95        1:01.81   
Rasmus Wegener  1997  Slagelse Svømmeklub    29.46        1:03.21   
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:07.01  2:16.18  3:25.28    4:30.82   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    1:07.08  2:16.22  3:25.21    4:31.11   
Petrine Stryhn  1998  Berns Swim Team    1:10.28  2:26.85  3:44.17    4:58.83   
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    1:01.21  2:07.01  3:12.58    4:17.62   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team    1:02.60  2:09.71  3:17.13    4:24.65   
Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team    1:03.45  2:12.20  3:21.16    4:26.62   
Christian Mangaard  1999  Berns Swim Team    1:04.04  2:13.09  3:22.63    4:29.33   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.    32.33        1:06.37   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    30.88        1:07.32   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team    32.77        1:09.88   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    33.40        1:10.48   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team    28.25        1:00.72   
Rasmus B. Larsen  1997  Slagelse Svømmeklub    31.07        1:03.87   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    29.62        1:04.41   
Kaare Fisker Larsen  1998  Berns Swim Team    30.55        1:04.44   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.            32.83   
Simone H. Lauridsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            35.18   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub            35.26   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team            35.59   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub            31.28   
Michael Petersen  1994  Esbjerg Svømmeklub            31.35   
Lauritz Bech  1998  Berns Swim Team            31.37   
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub            31.97   
                     
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            27.13   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            29.68   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            30.43   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            30.68   
                     
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            26.36   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            27.78   
Simon Juhl Schmidt  1997  Esbjerg Svømmeklub            27.97   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            28.62   
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    32.01        1:05.02   
Louise Kronborg Frandsen  1999  Esbjerg Svømmeklub    33.98        1:09.78   
Nicole Kristensen  1999  Berns Swim Team    35.54        1:13.20   
Julie Pagh  1998  Berns Swim Team    45.17        1:33.65   
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub    28.34        58.28   
Alexander Wildenschild  1997  Esbjerg Svømmeklub    29.37        1:00.03   
Simon Juhl Schmidt  1997  Esbjerg Svømmeklub    32.91        1:08.07   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    28.83        58.89   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    28.91        59.35   
Freja Hamann Larsen  1999  Esbjerg Svømmeklub    29.37        1:01.84   
Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub    29.99        1:02.75   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg Svømmeklub    26.45        54.37   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub    26.48        55.05   
Tobias Andersen  1998  Berns Swim Team    27.10        55.99   
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    27.64        56.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  14 juni 2015 
Licens til Berns Swim Team  Udskriftstidspunkt  18:20