logo

HVEM ER VI?

  • Administration

    • Lars Kirkegaard, LK

      Forstander

      Email


    • René Thomsen, RT

      Viceforstander

      Underviser i svømning

      Email


    • Peter Ipsen, PI

      Afdelingsleder

      Underviser i matematik, samfundsfag, håndbold og løb/styrketræning

      Email


    • Hanne Thode, HT

      Pædagogisk afdelingsleder

      Underviser i matematik og dansk. Uddannelsesvejleder

      Email


    • Helle Blendstrup Johansen

      Forretningsfører

      Email


    • Charlotte Stelzner Gottwald

      Sekretær

      Email


    Lærere

    • Anne Thrysøe, AT

      Underviser i dansk, engelsk og volleyball

      Uddannelsesvejleder

      Email


    • Anita Buus Thomsen, AB

      Underviser i dansk, engelsk og geografi

      Email


    • Anders Pedersen, AP

      Underviser i dansk, volleyball, musik og musical

      Email


    • Jakob Madsen, JM

      Underviser i spring, engelsk og samfundsfag

      Email


    • Jeppe Biehl, JB

      Underviser i fysik, matematik, geografi og ketchersport

      Email


    • Dennis Lai Pedersen, DP

      TR. Underviser i matematik, historie og fodbold

      Email


    • Ditte Crüger, DC

      Underviser i biologi, gymnastik, dans og dansk

      Email


    • Gitte Møller-Madsen, GM

      Underviser i dansk, samfundsfag, gymnastik og dans

      Email


    • Helle Graff, HG

      Underviser i dansk, samfundsfag og fodbold

      Uddannelsesvejleder

      Email


    • Helle Skovgaard, HS

      Underviser i dansk, gymnastik og dans

      På barsel indtil 1. januar 2018

      Email


    • Malthe Hahn, MH

      Underviser i gymnastik og spring

      Email


    • Mathias Falkenberg, MF

      Timelærer i spring


    • Jesper Nedergaard, JN

      Timelærer i spring


    • Kirsten Pram Mortensen, KP

      Underviser i dansk, tysk og yoga

      "Omsorgstante" & Uddannelsesvejleder

      Email


    • Martin Brems, MB

      Underviser i gymnastik og spring

      Email


    • Peter Rasmussen, PR

      Underviser i fodbold, målmandstræning, matematik og historie

      Email


    • Peter Wesselhoff, PW

      Underviser i matematik, fysik og biologi

      Email


    • Simon Ditlevsen, SD

      Underviser i svømning og engelsk

      Email


    • Rikke Iversen, RI

      Underviser i dansk, tysk, kristendom og musical

      Email


    • Rikke Svare Pedersen, RS

      Underviser i dansk, engelsk, biologi og flexkunst

      Email


    • Thomas Nikolajsen, TH

      Underviser i matematik, fysik, musik, folkedans og styrketræning

      Email


    • Torben Nikolajsen, TN

      Underviser i fysik, folkedans, musik og sang

      Email


    • Emilie Hesel Møller

      Underviser i gymnastik, dans og fitness

      barselsvikar i skoleåret 16/17 & 17/18

      Email


    • Henrik Jakobsen

      Underviser i gymnastik, spring og matematik

      Email


    • Steven Boer

      Underviser i tysk og svømning

      Email


    • Nanna Gerner-Rasmussen

      Underviser i dansk og tysk

      Email


    Køkken

    • Jakob Krogh, JK

      Køkkenleder

      Email


    • Lisbeth Johansen


    • Hanne Bertelsen Knudsen

      Smørrebrødsjomfru


    • Mette Milling Kildevæld

      delikatesse-assistent


    • Winnie Hulstrøm


    • Nanna G. Sørensen


    Praktisk personale

    • Viggo Johansen

      Teknisk serviceleder


    • Hans Erik Johansen

      Pedel


    • Allan S. Hansen

      Pedel


    • Skott

      Rengøring


    • Tina Uth

      Rengøring


    Bestyrelse

    • Per Steen Hansen

      Formand, mobil: 21762668

      Email


    • Jes Johansen

      Næstformand


    • Lisbeth Bøgehøj Larsen


    • Søren Jan Rasmussen


    • Uffe Bjerg


    • Roland Astrup Christiansen


Bernstorffsminde 4
5600 Faaborg
Telefon: 62651229
E-mail: info@berns.dk